Kim jest dietetyk i kiedy warto się z nim zobaczyć?

Kim jest dietetyk i kiedy warto się z nim zobaczyć?

Dietetyk to osoba wyspecjalizowana w sposób odpowiedni pozwalający jej ocenić, diagnozować i leczyć problemy natury dietetycznej. Mogą być to zarówno osoby oferujące usługi prywatnie jak i publicznie. Dietetycy wyjątkowo często korzystają z publicznych informacji dotyczących żywienia, zdrowia i praktycznych wskazówek, które później przekazują swoim pacjentom.

Kim są dietetycy i jaką pełnią rolę?

Dietetycy są jedynymi upoważnionymi przez prawo specjalistami i podlegają ścisłym regułom, przez co zawsze są zobowiązani do pracy wedle najwyższych standardów. Najczęściej pracują w organizacjach rządowych i pozarządkowych, prywatnych klinikach, przemyśle, edukacji, sporcie, mediach, PR i wydawnictwach. Doradzają i wpływają na opinię publiczną dotyczącą żywności i zdrowia, poczynając od społeczności lokalnych kończąc na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia.

Dietetyk Kraków

Kiedy warto udać się do dietetyka?

Do dietetyka warto udać się w:

– sytuacji ciągłych lub powtarzalnych problemów trawiennych,
– w celu diagnozy chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia, HIV itp,
– przy zaleconych cyklicznych przez lekarza kontrolach,
– celu utraty zbędnej tkanki tłuszczowej w bezpieczny i rozsądny sposób,
– przed i po operacji,
– celu poprawy wydolności i wyników w sporcie,
– przypadku starania się o ciążę,
– momencie podejrzenia alergii lub nietolerancji na określone pokarmy lub produkty,
– celu otrzymania specjalistycznej porady na temat sposobu lub zaburzeń odżywiania.

Mój Dietetyk w Krakowie jest osobą, która nie leczy, a pomaga w profilaktyce chorób. Jest również w stanie pomóc zalecić taką dietę, która zwiększy naszą wydajność w pracy, umiejętności poznawcze, a także przyczyni się do zwiększenia wyników w sporcie.

Co może zapewnić dietetyk?

Dietetycy to osoby, które interpretują naukę o żywieniu w taki sposób, aby poprawić stan zdrowia oraz leczyć choroby i stany poprzez edukację oraz udzielanie praktycznych porad klientom. Doradzają i pomagają utrzymać zdrowy stan zdrowia dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dietetycy uprawieni są wyłącznie do używania sprawdzonych metodologii pozwalających na krytyczne określenie przeciwwskazań.

Dodaj komentarz