Różne techniki masażu

Różne techniki masażu

Zgodnie z definicją masaż to miejscowe uciskanie ciała wykonywane w celach leczniczych lub relaksacyjnych. Z usług masażystów korzystano już w starożytności. Zalety masowania ciała wskazywał między innymi Hipokrates nazywany „ojcem medycyny”.Obecnie wyróżnia się bardzo wiele rodzajów masażu. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych technik zalicza się masaż klasyczny. Wykonywany jest on przede wszystkim w celu rozluźnienia mięśni oraz poprawy ukrwienia mięśni i tkanek. Do jego stosowania często używa się balsamów, oliwek lub olejków. Innym popularnym zabiegiem jest masaż relaksacyjny. Zalecany jest on przede wszystkim osobom narażonym na długotrwały stres. Zastosowanie aromatycznych olejków działa na mózg i jeszcze bardziej pogłębia uczucie błogości i relaksu. Kolejną techniką masażu, która zyskuje coraz większą popularność jest masaż tkanek głębokich. Cechą charakterystyczną tego zabiegu jest to, że jest on wykonywany z dużą siłą nacisku i bez poślizgu.

 

masażMasażysta uciskając odpowiednie miejsca na ciele pacjenta, powoduje rozluźnienie pospinanych tkanek. Ta forma masażu polecana jest przede wszystkim osobom cierpiącym na przewlekłe bóle mięśni. Decydując się ta tego rodzaju zabieg, należy liczyć się z tym, że przez kilkanaście godzin od jego zakończenia można odczuwać ból w masowanych miejscach. Ze względu na zwiększoną aktywność społeczeństwa w ostatnich latach, dużą popularność zyskuje masaż sportowy. Przeprowadzany jest zazwyczaj jako forma rozgrzewki przed zawodami lub jako element wspomagający regenerację mięśni po wysiłku. Ta technika masażu polecana jest także osobom powracającym do zdrowia po przebytych urazach i kontuzjach. Odpowiednio przeprowadzone zabiegi przyspieszają powrót do zdrowia. W ostatnim czasie spotkać można się z ogłoszeniami osób oferujących masaż ciążowy.

Decydując się na taki zabieg, trzeba pamiętać, że może on być wykonywany wyłącznie przez certyfikowanych masażystów. Prawidłowo wykonany pomaga zmniejszyć obrzęki ciała ciężarnych pacjentek. Polecany jest także paniom cierpiącym na lęki oraz zaburzenia depresyjne związane z ciążą.

źródło: https://www.studiotwojegozdrowia.com

Dodaj komentarz